(+36-30) 585-5751
(+36-1) 452-0050
info--.at.--patronet.hu
1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 5.
(+36-30) 585-5751
webshark.hu @ 2019. június 18.

Miért vigyázz a fekete szín használatával?
A fekete mindig is az egyik legvitatottabb szín volt a webdesignban. Sokan kedvelik, mások viszont erősen óva intenek a használatától. Amit a hatásáról tudni, hogy kifinomultságot, energiát, titokzatosságot, eleganciát, erőt és stílust sugall. És ezek mellett a fehérnek a tökéletes ellentéte. Ez pozitívum is lehet, hiszen erre gyakran szükség van a webdesignban. A weboldalak egyik célja ugyanis is, hogy felkeltsék a figyelmet és valamivel kitűnjenek a többiek közül.   

 
webshark.hu @ 2019. június 4.

Néhány dolog, amit érdemes tudnod a piros színről Amikor egy ember megszületik, akkor először csak fekete-fehérben látja a világot. Tulajdonképpen az első szín, amit látni fog: a piros. Ugyanez igaz azokra is, akiket agysérülés ér, és eleinte nem látják a színeket. A többi szín csak jóval később lesz érzéklehető számukra. A piros után a zöld, a sárga, majd a kék.

 

 
webshark.hu @ 2019. május 28.

A színek nagyon sokat elmondanak egy cégről. Ráadásul a megfelelő szín választása nem csak a márka image-ére és könnyebb azonosíthatóságára van hatással, hanem közvetlenül befolyásolja az eladásokat.

 
webshark.hu @ 2019. május 16.

Amikor a saját weboldalunk kialakításáról van szó, akkor minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy azt kellően vonzóvá és jól láthatóvá tegyük a felhasználók számára.

 
Tusnádi István @ 2019. május 13.

2014-ben a Google bejelentette, hogy a HTTPS meglétét rangsorolási tényezőként fogja értékelni. 2018. júliusától pedig a Google Chrome böngésző a nem HTTPS oldalakat már „nem biztonságos” jelzővel illeti. Mindez azt jelenti, hogy nem lehet tovább halogatni a weboldalak HTTPS protokollra történő áttérését, mert ellenkező esetben vissza fognak esni a találati listákon azokkal az oldalakkal szemben, akiknek már rendelkeznek vele, illetve a „nem biztonságos” minősítés a látogatók részéről is egy bizalomvesztést fog jelenteni.

Az alábbi cikkben sorra vesszük a HTTPS átállással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

 
24.hu @ 2019. április 24.

Mark Zuckerberg még a tavaly májusban tartott F8 nevű fejlesztői konferencián jelentette be, hogy a Facebookra megérkezik a Clear History nevű eszköz, ami több kontrollt ad a felhasználók kezébe adataik felett.

 
24.hu @ 2019. április 9.

Hivatalosan is használni kezdték az AMP for Email nevű technológiát a Gmail asztali böngészős változatában, aminek köszönhetően az egyszerű levelek interaktív tartalmakká változnak. A hagyományos, statikus e-mailek alapvetően csatolmányokból, szövegből, képekből és linkekből állnak – az AMP-et használó, interaktív e-mailekben viszont

 
24.hu @ 2019. április 3.

Ha ezt a cikket olvasod, akkor valószínűleg nem nagyon kell magyarázni, hogy mi az az internet, vagy a világháló. A mai napon a Google-lel együtt világszerte azt ünnepeljük, hogy az akkor 33 éves brit Sir Tim Berners-Lee 1989. márciusában javaslatot tett a www létrehozására, amikor benyújtotta az „Information Management: A Proposal” című dokumentumot főnökének a CERN intézetnél.

 
24.hu @ 2019. március 28.

Február 5. a Biztonságosabb Internet Napja, és ennek apropóján a Google megbízásából új felmérést készített a YouGov piackutató cég több mint húsz országban, többek között Magyarországon is. Az eredmények alapján a magyar internetezők leginkább (59%) pénzügyi információik (banki adatok) és (11%) személyes információik (pl. lakcím) biztonságáért aggódnak.

 
@ 2019. január 30.

Call to action gomb nélkül nincs landing oldal, a címsor után tulajdonképpen ez a második legfontosabb dolog. Ugyanakkor az is fontos, hogy lehetőleg ne használj egynél több CTA-t, vagy legalábbis vizuálisan megfelelően különítsd el az elsődleges és másodlagos CTA-d! A cégek 68 százaléka akár 5 vagy még több CTA-t is elhelyez az érkező oldalán.

 
webshark.hu @ 2019. január 22.

Először értsd meg a saját kampánycéljaidat!

Talán azt gondolod, hogy a célok számodra teljesen nyilvánvalók, ugyanakkor a gyakorlat azt mutatja, hogy a legtöbb landing oldal esetében hiányzik az egyetlen célra történő irányultság. Nagyon sok olyan érkező oldal van, mely igyekszik egyszerre minél több dolgot kínálni a látogatónak – talán mert azt gondolják, hogy a nagyobb választékból jobb eséllyel tud választani -, de így csak összezavarják az embereket, és persze rontják a konverziós arányt.

 
webshark.hu @ 2019. január 18.

Miközben a webfejlesztésben és az online marketingben mindennapos fogalom a landing page, addig a szakmán kívül sokan egyáltalán nem tudják miről van szó, amikor landing page-et, landing oldalt, vagy érkező oldalt emlegetünk. Pedig a dolog nagyon egyszerű. Az már nem annyira, hogy hogyan történik egy hatékony landing page készítése, de elmondjuk.

Miközben a webfejlesztésben és az online marketingben mindennapos fogalom a landing page, addig a szakmán kívül sokan egyáltalán nem tudják miről van szó, amikor landing page-et, landing oldalt, vagy érkező oldalt emlegetünk. Pedig a dolog nagyon egyszerű. Az már nem annyira, hogy hogyan történik egy hatékony landing page készítése, de elmondjuk. - Olvass tovább a következő címen: http://blog.webshark.hu/2019/01/07/milyen-a-jo-landing-page/
 
@ 2019. január 15.

A YouTube, mint közismert a világ legnagyobb videomegosztó oldala. Sokak számára azonban nem ismert, hogy a feltöltött videók csatornákba rendezhetőek és ezek optimalizálhatóak.

 
IT Café @ 2019. január 10.

A Microsoft azt tervezi, hogy hamarosan végleg leszámol a jelszavakkal, persze úgy, hogy közben megmarad a felhasználó azonosítása.

 

 
profit7.hu @ 2018. november 15.

Több jelentős fejlemény is történt az online kiskereskedelelmmel kapcsolatos üzleti megoldások versenyjogi megítélésében. Továbbá a korlátozások felszámolását célzó új szabályozás is hatályba lépett. Komoly bírságot kockáztat az a cég, amely ezekkel nincs tisztában.

 
24.hu @ 2018. október 5.

Tíz éve, hogy a Google szeptember elején egy blogbejegyzésben tudatta a világgal, hogy kiadják saját böngészőjüket, ami megváltoztatja azt, ahogy az emberek interneteznek. Akkoriban a felhasználóknak nem sok választási lehetőségük volt, a weben való böngészéshez használhatták a Microsoft Explorert, vagy a Mozilla Firefoxot. Aztán jött a Chrome, ami az elmúlt évtized alatt a Google egyik legsikeresebb szolgáltatásává nőtte ki magát, és ma már magasan uralja a böngészők piacát. Az évforduló alkalmából összeszedtünk pár olyan dolgot, amivel a Chrome nagy változásokat hozott.

 
24.hu @ 2018. szeptember 16.

A Google tavaly kezdte el büntetni azokat a weboldalakat Chrome böngészőjében, amelyek félrevezető módszerekkel próbálják rávenni a netezőket arra, hogy valamilyen akciót végezzenek el, például külső oldalakra vezető hivatkozásokra kattintsanak. Ilyenek például a felugró ablakok, vagy azok a hirdetések, amelyek esetében az X jelecske nem bezárja az ablakot, hanem átvisz egy másik címre, vagy egy olyan hibaüzenet, aminek leokézásakor előugrik valami olyan dolog, amire mi nem is szerettünk volna kattintani.

 
hwsw.hu @ 2018. augusztus 9.

Igyekszik átláthatóbbá tenni a Google Maps a lehetőségeket a fejlesztők számára. A korábbi 18 különböző API helyett inkább három terméket különböztet meg. A Standard és Prémium árazás helyett pedig csak egy csomag lesz június 11-től, de a fejlesztők szerint sokkal drágábbra fog kijönni.

 

 
support.google.com @ 2018. július 12.

Mi az a HTTPS?

A HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) egy internetes kommunikációs protokoll, amely gondoskodik az adatok integritásáról és bizalmas kezeléséről a felhasználó számítógépe és a webhely között. A felhasználók a webhelyek használatakor biztonságos és privát internetes élményt várnak el. Javasoljuk, hogy alkalmazza a HTTPS protokollt annak érdekében, hogy a webhely tartalmától függetlenül védje a felhasználók és az Ön webhelye közötti kapcsolatokat.

 
index.hu @ 2018. május 25.

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság még nem fogja bírságolni az EU-s adatvédelmi rendelet, a GDPR alapján a kis- és középvállalkozásokat,  egyelőre csak figyelmeztetésre számíthatnak, ha nem felelnek meg a szabályoknak – mondta Gulyás Gergely az új Orbán-kormány első kormányinfóján csütörtökön.

 
adatvedelem2018.eu @ 2018. május 24.

2018. május 25-én lép hatályba az uniós adatvédelmi szabályozás, mely kihívások elé állítja a hazai vállalkozókat mind az új előírások betartása, mind a rémisztő méretűre növelt szankciók elkerülése területén. Oldalunkon ehhez talál segítséget.

 

PatroNet Consulting Kft.

 

(+36-1) 452-0050

(+36-30) 585-5751

 

info--.at.--patronet.hu

1146 Budapest,
Ajtósi Dürer sor 5.
GPS: N 47° 30' 25.815"
E 19° 5' 11.4786"