A tervek szerint Kína több mint 600 millióra növelheti az internetezők számát, és hárommillió, az ágazathoz kapcsolódó új munkahelyet teremthet. A vezetés célja, hogy az internethasználók teljes lakosságon belüli aránya a 2011-es 38,3 százalék után 2015-re 45 százalék fölé nőjön. Az ezzel kapcsolatos nyilatkozatot a Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság, a pekingi oktatási minisztérium és az ipari és információtechnológiai minisztérium (IIM) adta ki.
Az IIM az évtized közepére lényegesen olcsóbb szolgáltatói díjakat és a jelenleginél ötször gyorsabb internetet ígér. Sávszélesség alapján globális összehasonlításban Kína jelenleg a 71. helyen áll. Az árak a szolgáltatás színvonalához képest nagyon drágák, amiről elsősorban a versenykorlátozások tehetnek.
A következő három évben Kína a jelenlegi IPv4 (Internet Protocol version 4) rendszerről annak továbbfejlesztett változatára, az IPv6-ra tér át. Ennek sávszélessége másodpercenként a 2,5-10 gigabájtot is elérheti, vagyis mintegy százszor gyorsabb a jelenleginél. Az új rendszerrel lehetővé válik a globális csúcstechnológiai cégek alapítása; a becslések szerint ez körülbelül hárommillió új munkahely létrehozását teszi lehetővé.