Magyarországon a T-Mobile ügyfelei körében készült el az első komolyabb felmérés, melynél 900 főt kérdeztek meg internetezési szokásikról, mit szoktak csinálni az interneten, mennyi ideig teszik azt és milyen interneteléréssel rendelkeznek.
A felmérés szerint az ilyen készülékekkel rendelkező ügyfelek átlagosan napi 20 percet interneteznek, az iPhone tulajdonosok kiemelkedő adattal (31 perc) szolgáltak. Felmérésből kiderül az is, hogy a felhasználók háromnegyede magáncélra vásárolta a készüléket és nem is használja az üzleti életben. Továbbá, hogy késő délután, estefelé intenzívebb a mobilinternetezés. A legtöbb tulajdonos zenéket, képeket, alkalmazást és játékokat tölt le készülékére, utóbbi főleg az iPhone tulajdonosokra jellemző, de az android megjelenésével megemelkedett az alkalmazások letöltésének száma is. A megkérdezettek 61%-a ajánlotta a készülékét másoknak is, míg ez a szám az "almás" tulajok esetében 74% volt. A PDA birtokosokat aktív e-mail küldés/fogadás is jellemzi: egy magánember napi 5-6 levelet küld el készülékéről, míg egy üzletember napi 10-12 email-t is megír.
A felmérésben résztvevők elárulták, hogy nem csak PDA-jukon, hanem egyéb számítástechnikai eszközön is rendelkezésükre áll internetelérés, de ezek általában helyhez kötöttek, ezért (is) vásárolták meg okostelefonjukat, melyen bárhol internetezhetnek. Ennek köszönhetően a mobilinternet előfizetések száma folyamatosan növekszik... A szolgáltatók folyamatosan növelik 3G/HSDPA lefedettségüket, így a T-mobile esetében már 451 településen érhető el a szélessávú internet.
A Vodafone esetében a magyar lakosság 62%-a elérheti a szélessávú internetet, míg a normál sebességű (GPRS) Magyarország 97%-át lefedi.
A mobilinternet-forradalmat kirobbantó Telenor (egykori Pannon GSM) szolgáltató már 634 településen biztosít 3G/HSDPA elérést, míg az EDGE hálózata szinte egész Magyarországot lefedi.